Bulut Akacan Kimdir

13 Tem

By: bulut

Genel

Comments: Yorum yapılmamış

Kıbrıs Çocuk Hastalıkları Araştırma ve Tedavi Kurumu’nda Kurucu Başkanı olan Bulut Akacan, aynı zamanda konumu Kıbrıs’ta ikamet eden Akacan Holding’in Başkanlığını da üstlenmektedir. 1991 yılında, Mehmet Akacan aracılığı ile kurulan Akacan Holding, Bulut Akacan’ın girişti projeler ile yaklaşık 18 yıl öncesinden bu güne kadar Akacan Holding olarak hızla ilerlemeye devam etmiştir.

Akacan Holding, eğitim, finansal alanlarda projeler, enerji ve petrol projeleri, inşaat, tekstil, beyaz eşya, mobilya ve narenciye başta olmak üzere birçok sektörlerinde, ithalat ve ihracat hizmeti veren bir topluluk olmakla birlikte K. K. T. C.’nin ekonomik açıdan daha iyi bir yere gelmesi ve daha refah olmaları amaçlanmaktadır. Kıbrıs’ın en güvenilir ve kurumsal yapılarından biri olan Akacan Holding, K. K. T. C.’nin en büyük şirketlerinden biri olarak gösterilmektedir. Akacan Holding, global bir yönetim yaklaşımı sayesinde, çalışanlarına ve müşterilerine en iyi hizmeti, uluslararası standartlarda sunmak için çalışmalarını en üst kalitede yapmaya çalışmaktadır.

Bulut Akacan Hakkında Bilgiler

Çok iyi derecede İngilizce, iyi derecede Almanca bilen Bulut Akacan, evlidir ve iki çocuk babasıdır. Bulut Akacan, 1983 yılında Bostancı Güzelyurt’ta dünyaya gelmiştir. 2000 yılında Türk Maarif Kolejinden mezun olmuştur ve daha sonra 2003 yılında ise Amerika’da Missouri eyaletinde bulunan Kansas City of Missouri yükseköğretim kurumunun ekonomi dalından mezun olmuştur.

Sonrasında Bulut Akacan, Girne Halk evi Kulübü Başkanlığı ve Yalova Spor Kulübü Fahri Başkanlığı görevi yapmıştır. Bir süre sonra Faiz Mağdurları Komitesi Başkanlığını da yapan Bulut Akacan, Faiz Yapılandırma Yasası’nın mimarlığını yapıp, bu yasanın çıkması için devletin harekete geçirilmesinde öncülük etmiştir. Ülkesi K. K. T. C.’nin daha iyi bir seviyeye getirmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Sidebar: